Regulamin klas wojskowych

7 grudnia w auli ZCEMiP zaprezentowała się młodzież śpiewająca piosenki żeglarskie.
To pierwszy "Kalmar" w nowej placówce.  Impreza odbywa się co roku od 25. lat.
Jej pomysłodawczynią i organizatorką była Pani Krystyna Urynowicz. Obecnie festiwal przygotowują Panie Anna Kubik i Dorota Śliwińska. Tradycyjnie w pierwszy piątek grudnia zbierają się soliści i zespoły, aby bawić publiczność i pokazać, że młodemu pokoleniu morski charakter regionu nie jest obcy. Patronat nad imprezą sprawował Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Telewizja Polska oraz "Kurier Szczeciński". Zaproszeni zostali wspaniali goście, którzy zarażają młodzież miłością do morza, pasją żeglowania i przekazują swoje własne bezcenne doświadczenia. W jury zasiedli m.in.: były dyrektor ZSTiM, Pan Andrzej Usielski, kapitanowie Andrzej Gedymin, Wiktor Czapp i Wojciech Kaczor oraz twórca programu edukacji morskiej, Pan Wiesław Seidler. Zaproszenie przyjęła także matka "Kalmara" , Pani Krystyna Urynowicz. Przewodniczącą jury została dyrektor Centrum, Pani Elżbieta Moskal. W auli na występy uczestników czekała wspaniała publiczność, wśród której wypatrzyliśmy dyrekcję naszej szkoły – Panie Joannę Grębosz-Cichocką i Beatę Zalewską oraz Pana Wacława Kuźmę. Przybyli nauczyciele, uczniowie, rodzice, absolwenci i dawni uczestnicy festiwalu.

Czytaj więcej: 2012.12.07 - XXV jubileuszowy Przegląd Piosenki Żeglarskiej i Szantowej „Kalmar”