brązowa tarcza 2021

Odwiedziło nas

13475650

Your IP: 18.206.76.226
Dziś jest: 2021-07-31


bip

Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością dla Kształcenia Morskiego

iso_9001

FaceBookTwitter


Witamy w Internacie ZCEMiP 

REKRUTACJA 2021/22

 

W Szczecinie nabór do szkół i internatów odbywa się przez system elektroniczny

 

https://nabor.pcss.pl/Szczecin.

 

Od 17 maja drogą elektroniczną składacie Państwo dokumenty do wybranych szkół.

 

Rekrutacja do internatów, również odbywa się elektronicznie, tylko później.

Kiedy urząd Miasta Szczecin poda terminy, wszystko będzie na naszej stronie i na podanej wyżej stronie naboru.

 

 

 

 

 

Internat jest integralną częścią Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie i jest przeznaczony dla uczniów naszej szkoły z odległych miejscowości województwa zachodniopomorskiego i innych województw.

W ścisłej współpracy z Rodzicami zapewniamy wszechstronną całodobową opiekę i wychowanie pedagogów ,wysokiej klasy specjalistów. Młodzież mieszka, w zależności od powierzchni danego pomieszczenia, w pokojach 2,3,4 i 5 osobowych. Każdy pokój jest z łazienką i odpowiednim umeblowaniem. W roku 2017 zostały wyremontowane i ocieplone 2 skrzydła internatu. Kolejne pokoje są remontowane wyposażane w umeblowanie sukcesywnie w miarę posiadania środków finansowych.

Mamy strefę relaksu, pokoje do samodzielnej nauki, Dbamy o aktywność fizyczną młodzieży-zajęcia w hali sportowej, siłowni, na boiskach sportowych, na ściankach wspinaczkowych. W tym roku planujemy zaprojektowanie remontu poddasza w którym będą dodatkowe pokoje i sala gier dla młodzieży(tenis stołowy, bilard).Zapewniamy całodzienne urozmaicone wyżywienie w stołówce. Mamy również w Internacie świetnie wyposażoną kuchnię, w której młodzież samodzielnie przyrządza sobie dodatkowe posiłki.

Współpracujemy z organizacjami i stowarzyszeniami, w których potrzebni są nasi wolontariusze, współpracujemy ze Stowarzyszeniem Rodzin Katyńskich, Centrum Wolontariatu Polites, PTTK, PUM,IPN. W czasie wolnym proponujemy zajęcia rozwijające zainteresowania, uzdolnienia i kompetencje miękkie :Młodzieżowa Rada Internatu, Wolontariat, Klub Rozwoju Osobistego, Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne, Koło Sportowe, Dyskusyjny Klub Historyczny, Koło Łucznicze, Koło Plastyczne ,Nasze cykliczne przedsięwzięcia i imprezy cieszą się zainteresowaniem młodzieży. Najważniejsze z nich to: Otrzęsiny, Warsztaty o zdrowym stylu życia, "Legiony to..."- impreza historyczno-muzyczna, Andrzejki, Mikołajki, Wigilijne Spotkania Artystyczne, wyjścia do kina, teatru, filharmonii, wycieczki krajoznawczo-historyczne, rajdy.

W naszej pracy kierujemy się holistycznym podejściem do życia -ze szczególną starannością dbamy o harmonijny rozwój umysłowy, fizyczny i duchowy nastolatków.

 

 

 

Telefony kontaktowe:
Wychowawcy:91 4282500
Kierownik internatu:91 4316115
Tel.kom. 726212314
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Serdecznie zapraszamy!

 

 

\n Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Serdecznie zapraszamy! -->
- Technikum Morskie i Politechnicznej -

- Branżowa Szkoła I stopnia -

- LO dla Dorosłych - Szkoła Policealna dla Dorosłych -

KONTAKT: 71-699 Szczecin, ul. Hoża 6, tel. 91-44-20-933 fax.: 91-44-20-516 e-mail: sekretariat@zce.szczecin.pl