Zrób własny projekt społeczny - olimpiada „Zwolnieni z Teorii”

W dniu 27 września 2022r. uczniowie z dwunastu klas TMiP wzięli udział w spotkaniu informacyjnym z panią Mileną Kot na temat ogólnopolskiej praktycznej olimpiady dla szkół średnich „Zwolnieni z Teorii”. W ramach olimpiady uczniowie i uczennice sami realizują projekty społeczne. Zdobywają przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania, pracy zespołowej, komunikacji i rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia. Praktyczne wskazówki znajdujące się na platformie internetowej, krok po kroku prowadzą uczniów i uczennice przez realizację projektu.

Natomiast nauczyciel/nauczycielka należący do grupy Nauczyciele Zwolnieni z Teorii ma bezpłatny dostęp do szkoleń, pomocy ekspertów oraz platformy z autorskimi materiałami edukacyjnymi, które pozwalają lepiej wspierać uczniów i uczennice w ich działaniach oraz budować z nimi partnerską relację.

Katarzyna Michoń – pedagog szkolny ZCEMiP