Żywa lekcja historii

23 września klasa 2 tme wzięła udział w żywej lekcji historii i zwiedziła pod opieką wspaniałego przewodnika pana Jacka ruiny fabryki benzyny syntetycznej Hydrierwerke Politz AG, która podczas II wojny światowej produkowała paliwo na potrzeby Luftwaffe. Mieliśmy okazję dowiedzieć się szczegółów produkcji benzyny z węgla metodą Bergiusa oraz poznać miejsce przymusowej pracy wielu Europejczyków. Uczciliśmy miejsce, gdzie w czasie wojny zginęło z głodu, chorób i wycieńczenia wielu ludzi oraz z zainteresowaniem zwiedziliśmy muzeum prowadzone przez Stowarzyszenie Skarb. To była pouczająca lekcja oraz miły czas spędzony w gronie kolegów.

2tme i wychowawca Edyta Pierzchała