2013.02.18 - Tydzień z wolontariatem

Od poniedziałku  18 lutego, przez cały tydzień,  w ramach projektu w ramach AIESEC Polska gościliśmy w naszej szkole wolontariuszki -  Polly z Chin i Aylin z Turcji. Ideą projektu jest poszerzenie wiedzy na temat innych krajów, tolerancji, zrozumienia międzykulturowego oraz aktywny rozwój umiejętności językowych wśród młodzieży w połączeniu z rozrywką
i aktywnymi formami zajęć.

Dziewczęta są studentkami drugiego roku ekonomii oraz  rachunkowości i postanowiły spędzić w Polsce swoje ferie zimowe. W ciągu sześciu tygodni prowadziły zajęcia w szczecińskich szkołach. Organizowały zajęcia dla uczniów naszego technikum morskiego i politechnicznego  oraz szkoły wieczorowej. Prezentowały informacje dotyczące swoich krajów, polityki, historii, obyczajowości oraz kuchni regionalnych, ale nie zabrakło również dobrej zabawy. Zajęcia odbywały się w języku angielskim. Uczestnicy warsztatów mieli okazję zapoznać się także z kulturą, tradycjami, zwyczajami Chin i Turcji oraz nauczyć się kilku zwrotów w tych egzotycznych językach. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali pytania oraz próbowali również nauczyć je języka polskiego.