Realnie pomaturalnie

W dniu 07.03.2019 r. uczennice i uczniowie z klas 3aTiw i 3Tm - na terenie Technoparku „Pomerania” - wzięli udział w przedsięwzięciu dedykowanym młodym mieszkańcom Szczecina pn. „Realnie pomaturalnie”, którego inicjatorem była Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej Sp. z o.o.

Podkreślając potencjał naszego miasta, przedsięwzięcie ukazywało szereg perspektywy rozwoju osobistego i zawodowego.

Wysłuchaliśmy wykładu Łukasza Jakóbiaka pn. „Znajdź siłę”, motywującego do podejmowania wszelkiej aktywności zawodowej, wiary we własne możliwości, dążenia do wyznaczonego celu.

Mieliśmy okazję poznać i wysłuchać szczecińskie osobistości, których kariera rozkwitła w naszym mieście: Aleksandra Dobę – polskiego podróżnika, kajakarza, Michała Sobolewskiego Sobotę - szczecińskiego rapera, Sylwię Dobrowolską – pionierkę, twórczynię techniki rekonstrukcji brodawki piersiowej, Anabiego – artystę tatuażu europejskiego formatu, Monikę Pyrek – lekkoatletkę, wielokrotną medalistkę Mistrzostw Świata.

Wzięliśmy udział w warsztacie pn. „Komunikacja, rozwój osobisty, sztuka prezentacji – jak odpowiednio wykreować swój wizerunek?”

Wydarzeniu towarzyszyła również strefa wystawowa, która pozwoliła na zapoznanie się z ofertą uczelni wyższych Szczecina, organizacji pozarządowych i firm poszukujących pracowników. Na stoisku promującym Uniwersytet Szczeciński spotkaliśmy naszego absolwenta Mateusza Macierakowskiego, który studiuje na kierunku dziennikarstwo.

K. Michoń – pedagog ZCEMiP