BEZPIECZNI POD ŻAGLAMI

W sobotę 23 lutego 2019 r. członkowie Szkolnego Koła Edukacji Morskiej wzięli udział w 4 edycji projektu „BEZPIECZNI POD ŻAGLAMI”.

W ramach projektu uczestnicy doskonalili umiejętności pływackie niezbędne do bezpiecznego przebywania na obszarach wodnych–mieli możliwość zdania egzaminu na Kartę pływacką. Dowiedzieli się również, w jaki sposób zabezpieczyć poszkodowanego przy użyciu deski BOARD RESCUE, który wpadł do wody z burty jachtu. Uczyli się udzielania pierwszej pomocy przy użyciu AED (automatycznej defibrylacji zewnętrznej). Odbyła się nauka korzystania z deski ratunkowej Stabilizującej –Ferno, oraz kołnierza stabilizującego przy urazach odcinka szyjnego kręgosłupa. Oraz dodatkowo uczyli się technik sprawnego i szybkiego rzucania linki ratowniczej do „człowieka za burtą”.

Uczestnikom dziękuję za udział opiekun SKEM - Dorota Śliwińska