17 edycja DPS FORUM

dps17 października 2018 r. odbyła się 17 edycja Konferencji Nowoczesnych Technologii DPS FORUM 2018, której organizatorem jest firma DPS Software. Jednym z prelegentów był opiekun Pracowni 11W Pan Łukasz Śmigiel. Tematem prezentacji było "Wykorzystanie oprogramowania AlphaCAM w procesie kształcenia przyszłych operatorów CNC". ZCEMiP było jedyną szkołą średnią z całej Polski zaproszoną na to wydarzenie.
Zagadnienia odnośnie oprogramowania SolidWorks, czy też druku 3D prezentowały uczelnie wyższe, m.in. Politechnika Warszawska, Wrocławska, Białostocka.
Gościem specjalnym DPS Forum był Mirosław Hermaszewski, który zainspirował zebranych opowieściami ze swojego bogatego życiorysu. W tym roku konferencja zgromadziła rekordową ilość 570 uczestników. Wraz z opiekunami (Łukasz Śmigiel i Przemysław Sztolcman) w konferencji uczestniczyło 17 uczniów z kierunku technik mechatronik (klasy 1Tme, 2Tme i 3Tme).
Do zobaczenia za rok na DPS Forum 2019!