ZWYCIĘSTWO KLASY 2G W MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU TOURNAMENT LEERS FRANCJA 2018

W dniach 19-21 maja 2018 r. uczniowie klasy 2 Gimnazjum Sportowego nr 1 brali udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim , który odbywał się we Francji. Nasza ekipa pod wodzą trenera Macieja Mateńko rywalizowała z zespołami, które przyjechały z całej Europy. Na drodze do zwycięstwa naszym piłkarzom stanęły reprezentacje Francji, Węgier, Łotwy i Litwy. Dzięki ambitnej postawie oraz wewnętrznemu zgraniu zespołu, ze wszystkich piłkarskich potyczek nasi gimnazjaliści wyszli zwycięsko, przy stracie zaledwie jednej bramki, co pozwoliło im stanąć na szczycie podium. Ponadto nasz napastnik Jakub Ścirka został uhonorowany statuetką dla najlepszego zawodnika turnieju.

Nasi uczniowie wyjechali z Francji nie tylko z pięknym pucharem, ale również bogatsi o nowe przyjaźnie zawarte podczas turnieju, a także piękne i niezapomniane wspomnienia.

Gratulacje dla zwycięskiej drużyny, jej trenera pana Macieja Mateńko i wychowawczyni - pani Agnieszki Szeszko.