Integracja klas pierwszych 11-12.09.2017

W dniach 11-12.09.2017 r. odbył się wyjazd integracyjny uczniów klas pierwszych ZCEMiP do Łukęcina. Podczas wyjazdu zorganizowano uczniom zajęcia z pedagogami, wychowawcami, zajęcia rekreacyjno - sportowe oraz "Chrzest Morski".

Tradycja chrztu morskiego powstała w XVI wieku i wywodzi się
z rytuałów pogańskich i chrześcijańskich. Było to związane z chwilą relaksu i odprężenia na statku po minięciu jakiegoś groźnego akwenu, przylądka – gdzie cała załoga musiała pracować na najwyższych obrotach i być maksymalnie skupiona. W dawnych czasach chrzest morski miał dwojakie znaczenie.

Z jednej strony był to środek dostarczający rozrywki i urozmaicenia monotonii pokładowej, a z drugiej strony był traktowany jako poważny rytuał. Marynarze wierzyli, że „nie chrzczeni”, mogą sprowadzić na statek gniew Neptuna i innych morskich bóstw.
W tym roku, po raz pierwszy, „Chrzest Morski” odbył się na plaży w Łukęcinie. Swoją obecnością zaszczycił nas król morza - Neptun wraz z Prozerpiną.

Chrzest został zorganizowany przez Szkolne Koło Edukacji Morskiej oraz Samorząd Uczniowski ZCEMiP.

Wszyscy uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami pomyślnie przeszli zadania, które przygotował im Neptun, tym samym zostali "Wilkami Morskimi"
i pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Szkolne Koło Edukacji Morskiej

Link do galerii zdjęć