Pamiętamy o 17 września 1939r.

16 września 2016, zgodnie ze szkolną tradycją uczniowie pierwszych klas wojskowych, wzięli udział w uroczystości, odbywającej się co roku na cmentarzu centralnym w Szczecinie. Wraz z władzami miasta,  upamiętniliśmy 77. rocznicę napaści sowieckiej na  Polskę oraz obchodzony od września 2013 roku dzień Sybiraka.
Ku pamięci wszystkich walczących w obronie ojczyznyi blisko milionom represjonowanych oraz zesłanych na Sybir Polaków, została oddana honorowa salwa oraz złożono wieńce. Cała uroczystość trwała niecałą godzinę, jednak zdołała wywołać ogrom emocji na twarzy niejednego uczestnika.

Pozdrawiam. Wiktoria Ostatek