2014.07.02 Klasa wojskowa - szkolenie podsumowujące drugi rok

W terminie 30 czerwiec - 2 lipiec klasa wojskowa 2 Tiw uczestniczyła w szkoleniu wojskowym podsumowującym drugi rok nauki rzemiosła wojskowego.

Pierwszego dnia, uczniowie nauczyli się się pracy na radiostacjach przenośnych i pokładowych małej mocy TRC 9200 oraz TRC 9500. Po południu wykonali marsz ubezpieczony do rejonu ćwiczeń, gdzie odbyły się zajęcia z surwiwalu. Nauczyli się jak w warunkach izolacji i zagrożenia zbudować schronienie, pozyskać żywność, wodę, rozpalić zamaskowane ognisko oraz wezwać pomoc.

Kolejny dzień to nauka wykonywania tzw. "łącznych czynności do strzelania". Uczniowie nauczyli się jak składać się do strzału oraz jak celować. Były to bardzo ważne zajęcia przygotowujące do zasadniczego strzelania, które miało odbyć się w środę. Popołudniu dla relaksu, rozegraliśmy kilka gier terenowych typu Paintball. Wieczorem każdy liczył siniaki na nogach po trafieniach kulkami z farbą.

W środę obyły się najważniejsze zajęcia. Było to pierwsze strzelanie z broni bojowej. Strzelano z karabinków kbk AK ogniem pojedynczym. Oceniane były celność i skupienie. Wyniki przeszły oczekiwania. Prawie cała klasa miała trafienia w tarczę. Niektórzy trafili dziewiątki i dziesiątki.

Strzelanie odbyło się na strzelnicy Szczecińskiego Towarzystwa Strzeleckiego i kierowane było przez prezesa Pana Krzysztofa Kowalczyka.

Dziękujemy Panu Pułkownikowi Andrzejowi Wojciechowskiemu za przychylność dla tego przedsięwzięcia. Równie mocno dziękujemy Szczecińskiemu Towarzystwu Strzeleckiemu za zorganizowanie atrakcyjnych zajęc ze szkolenia strzeleckiego

Radio Szczecin Online
Link do galerii