Fascynujące przygody

Każde praktyki morskie ZCEMiP obfitują w przygody krajoznawcze. Nie inaczej jest i tym razem - wyprawa na Szetlandy to podróżnicze wyzwanie i możliwość odwiedzenia i poznania odległych wysp, na które docierają nieliczni. Rejs na Szetlandy, archipelag na granicy Morza Północnego i otwartego Oceanu Atlantyckiego, to prawdziwa przygoda. Szetlandy to świątynia dzikiej natury i światowej klasy atrakcja dla obserwatorów ptaków morskich takich jak głuptaki, ostrygojady i maskonury. Znajdują się tu wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO najstarsze w Europie prehistoryczne osady. W stolicy Szetlandów, Lerwick, podziwiamy widoki z Fortu Charlotte, który miał za zadanie bronić zatoki, spacerujemy głównym deptakiem miasta z restauracjami, galeriami i sklepami, podziwiamy nabrzeże i stary port i wędrujemy w górę, by spojrzeć na stolicę Szetlandów i morze w punktu widokowego The Knab. W fascynującym Muzeum Szetlandów zgłębiamy historię i tradycje archipelagu oraz poznajemy ciekawostki o tym nieodkrytym regionie.