2013.06.28-Informacja na temat egzaminów maturalnych w sesji „poprawkowej” - sierpień 2013

Prawo do „poprawki” przysługuje zdającemu, który:
1. przystąpił do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej oraz w części pisemnej
i w sesji wiosennej 2013 r. nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej (warunkującego uzyskanie w br. świadectwa dojrzałości), może w sesji „poprawkowej” ponownie przystąpić do egzaminu maturalnego z tego samego przedmiotu odpowiednio w części ustnej albo w części pisemnej. Prawo przystąpienia do egzaminu w sesji „poprawkowej” nie obejmuje osób, których egzamin maturalny z przedmiotu obowiązkowego w części ustnej albo w części pisemnej został unieważniony. Inaczej mówiąc - prawo przystąpienia do egzaminu „poprawkowego”
w 2013 r. przysługuje absolwentowi w sytuacji, gdy na dzień 28 czerwca ze wszystkich egzaminów obowiązkowych ma niezdany jeden (pisemny lub ustny), do tego egzaminu przystępował w maju/czerwcu bieżącego roku i egzamin ten nie był unieważniony.
Uwaga: tematy z języka polskiego do części ustnej egzaminu pozostają bez zmian.
2. spełnia wymogi prawne i zamierza przystąpić do egzaminu „poprawkowego”, musi złożyć w terminie do dnia 5 lipca 2013r. pisemne oświadczenie ( Załącznik  18. „Procedur...”) do przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego (dyrektora)
w macierzystej szkole albo do OKE w Poznaniu, jeżeli deklarację wyboru przedmiotów na egzamin maturalny przeprowadzany w maju br. składał bezpośrednio w OKE.

Egzaminy „poprawkowe” przeprowadzone będą w następujących terminach:

• egzaminy pisemne: 27 sierpnia 2013 r. (wtorek), początek godz. 9.oo
 egzaminy ustne:   26 – 30 sierpnia 2013 r.