2013.06.28-To już wakacje...

28 czerwca 2013 roku ukończyliśmy zajęcia szkolne wypełnione intensywną pracą, ostatni dzwonek zapowiedział wytchnienie od codziennych obowiązków a także więcej czasu na realizację pomysłów odkładanych na później. Zanim nadszedł ten upragniony czas na zasłużony odpoczynek,  podsumowaliśmy rok szkolny. Honorowymi gośćmi uroczystości byli: Major Przemysław Kurzawiak, Kapitan Żeglugi Wielkiej Wiktor Czapp, przedstawiciele Rady Rodziców: Pan Leszek Witkowski i Pan Kazimierz Trąbka.

Pani Dyrektor Elżbieta Moskal w swoim wystąpieniu podsumowała kończący się rok szkolny, zwracając uwagę na wkład pracy nauczycieli, zaangażowanie uczniów  w naukę i życie społeczności szkolnej. Podziękowała też pracownikom obsługi i administracji, którzy zawsze służyli nam pomocą. Podkreśliła fakt, że dzięki zaangażowaniu nas wszystkich mamy za sobą dobry rok. Zgromadzonym życzyła  udanych wakacji i miłego wypoczynku.

Potem nadeszła najbardziej oczekiwana część uroczystości - wręczenie nagród przygotowanych przez Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców.

Najwyższą średnią w szkole 5,55  uzyskał  Michał Sobanda  z klasy 1BM. Decyzją Rady Pedagogicznej i Samorządu Szkolnego Michał jest kandydatem szkoły do stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Najwyższą średnią w szkole, wzorowe zachowanie  i  tym samym świadectwo z czerwonym paskiem uzyskali uczniowe:

- Patryk Mejza ze średnią 5,30 ( klasa IIG ),

- Adam Jakubowski ze średnią 5,30 (klasa IIBM),

- Mariusz Linka ze średnią 5,12 ( klasa IITi ),
- Alicja Maciaszek ze średnią 5,05 (klasa IDM),

- Daria Czajkowska  ze średnią 4,85 (klasa ITiw),

- Miłosz Kochański ze średnią 4,84 (klasa IIBM),

- Łukasz Sitarski ze średnią  4,83 (klasa IIA MECH),
- Beata Kowalik ze średnią 4,82 (klasa ICM),

- Łukasz Sobczak ze średnią 4,77 (klasa ICM),

- Przemysław Kaczmarek  ze średnią 4,80 (klasa III BM),

- Kamil Hawryłkowicz  ze średnią 4,80 (klasa III CM),

- Adam Cholewa ze średnią 4,75 (klasa III CM).

Dyrektor ZCEMiP Elżbieta Moskal wręczyła  świadectwa, nagrody uczniom  i listy  gratulacyjne rodzicom wyróżnionych uczniów.

W pozostałych klasach najwyższe średnie (4,5 i powyżej) uzyskali:

- Michał Szwed ze średnią 4,70 (klasa IIDM ),

- Jakub Nowakowski ze średnią 4,68 (klasa ICM),

- Arkadiusz Szot ze średnią 4,66 (klasa IG ),

- Mateusz Bochnak ze średnią 4,62 (klasa 2G),

- Michał Michurski  ze średnią 4,62 (klasa 2G),

- Katarzyna Waldowska  ze średnią 4,59 (klasa 1BM),

- Paweł Laskowski ze średnią 4,56 (klasa IIAM ),

- Robert Szymoniak ze średnią 4,50 (klasa IIITi ),

- Robert Daniłowski ze średnią 4,50 (klasa IITme ),

- Adam Gac ze średnią 4,50 (klasa IIITme).

Nagrody i dyplomy za 100 % frekwencję otrzymali:

- Ryszard Ziemniewicz  (klasa ITm ),

- Przemysław Repka (klasa IIAM),

- Borys Łuniewski(klasa1DM) i Mateusz Sochacki (klasa IDM).

Za wzorową postawę obywatelską wyróżnieni zostali dwaj  uczniowie  z klasy IIIBM: Maciej Dziuba
oraz Tomasz Rodzik, którzy błyskawicznie i skutecznie udzielili  pierwszej pomocy ofierze wypadku drogowego.

Za działalność wolontariacką wyróżnionione zostały : Adrianna Dobrowolska, Klaudia Przybylska, Milena Woźniakowska z klasy 1DM, Kinga Adasiak, Marzena Jurczyszyn i Natalia Kaszczyńska  z klasy 1Tiw .

Nagrody za udział w konkursach międzyszkolnych i szkolnych otrzymali uczniowie:

- Miłosz Kochański i Adam Jakubowski (IIBM) i Michał Sobanda ( IBM)  za zajęcie  III miejsca
 w Międzynarodowym Konkursie Wiedzy o Morzu Bałtyckim,

- Patryk Mejza (IIG) za udział w międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur”,

- Patryk Mejza  (II G) za zdobycie tytułu „ Mistrz ortografii” w szkolnym konkursie ortograficznym,

- Filip Jasik i Patryk Mejza z klasy (IIG) za zajęcie III miejsca w międzyszkolnym konkursie „ Grammatik kein problem”,

- Marzena Jurczyszyn (I Tiw) za zajęcie I miejsca w wojewódzkim konkursie „Zachodniopomorskie - Region Przyszłości”,

- Łukasz Sobczak (ICM) za zajęcie I miejsca w konkursie „ Wiedza o krajach niemieckojęzycznych”,

- Jakub Kucharski (IITme) za zdobycie I miejsca w IX edycji „Konkursu o Złotą Szeklę”,

- Sebastian Sznajder – Bajerlajn (2a) za zajęcie I miejsca w szkolnym konkursie  „ Najlepszy uczeń
w zawodzie elektromechanik”.

Za pracę na rzecz szkoły i działalność w Samorządzie Szkolnym podziękowania  otrzymali:

- Piotr Grudzień, Patrycja Kalbarczyk,  Mateusz Sroka (klasa 1 CM ),

- Paulina Mikuła i Konrad Majzel ( klasa1Tiw ),

- Kamil Zaborowski  (klasa IIITi ),

- Mariusz Linka (II Ti),

Mateusz Chmielewski (klasa IITi),

-  Kamil Czaja (klasa  II DM).

Za aktywną działalność w Młodzieżowej Radzie Internatu nagrody otrzymali:

- Daria Czajkowska (klasa ITiw),

- Marzena Jurczyszyn (klasa ITiw),

- Krzysztof Popek ( klasy ICM).

Za działalność w Szkolnym Kole Edukacji Morskiej podziękowania  otrzymali

- Paweł Gałaszewski(klasa  III AM),

- Daniel Noga, (klasa  III AM),

- Eryk Wojtowicz (klasa  III AM),

- Adam Dzioch, ( klasa IIICM),

- Mateusz Sysik ( klasa IIICM),

- Mikołaj Kopacki, Joanna Aleksandrowicz, Dominika Wantuch , Katarzyna Waldowska, Aleksandra Podgórska ( klasa IBM).

Nagrodę za najciekawszy pokaz  podczas „ Nocy w ZCEMiP” otrzymała klasa klasa ITiW .

Uroczystość zakończono pokazem  musztry paradnej w wykonaniu klasy ITiW. Należy przypomnieć, że

12 kwietnia 2013 r. zajęła 1. miejsce w konkursie musztry województwa zachodniopomorskiego. W ostatni weekend w Nowym Sączu zajęli 4. miejsce w I Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry dla Klas Mundurowych.

Również Paweł Laskowski oraz Oskar Palej (klasa IIAM) zostali wyróżnieni za to, że zaprosili najwięcej gimnazjalistów na Dzień Otwarty Szkoły.

Niech wakacje pozwolą Wam odetchnąć i nabrać sił przed kolejnymi wyzwaniami, które niesie ze sobą nowy rok szkolny 2012/ 2013. Prosimy jednak, abyście zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo własne oraz innych, abyście
w zdrowiu i pełni energii powrócili do szkoły.