3Tme w Centrum Symulacji Medycznej PUM

Dnia 19 września nasza klasa, 3Tme, wraz z wychowawczynią Edytą Pierzchałą odbyła kurs pierwszej pomocy przedmedycznej w Centrum Symulacji Medycznej PUM przy ulicy Sebastiana Klonowica 50. Mieliśmy również możliwość obejrzenia nowoczesnego centrum, gdzie studenci PUM przygotowują się do pracy chirurga, neonatologa, ratownika medycznego, pielęgniarki czy położnej. Placówka wyposażona jest w salę operacyjną, karetkę z wyposażeniem, salę SOR, salę porodową oraz bardzo nowoczesne i realistyczne fantomy, które mrugają, oddychają, u których jest wyczuwalny puls. Pozorujące żyjącą osobę symulatory pozwalają odwzorować mnóstwo chorób, wypadków, ciążę i wiele innych. Podstawowe zasady udzielenia pierwszej pomocy oraz ćwiczenia na elektronicznych fantomach z pewnością zaowocują gotowością do udzielenia pomocy osobie potrzebującej. Wszystkim udało się uratować nieprzytomną osobę!
Mikołaj Kasilewski,
klasa 3 tme