12. edycja Narodowego Czytania

Już 12 raz w setkach miejsc w całej Polsce i na świecie odbyło się Narodowe Czytanie. W tym roku czytana była powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Centralne wydarzenie z udziałem Pary Prezydenckiej odbyło się 9 września w Ogrodzie Saskim w Warszawie.
Społeczność szkolna ZCEMiP również włączyła się w tę inicjatywę. 21 września uczniowie, dyrekcja i nauczyciele szkoły przedstawili swoją interpretację fragmentów Nad Niemnem. Mogliśmy poznać m. in. burzliwą rozmowę Andrzejowej Korczyńskiej z synem Zygmuntem, dialog miłosny Jana i Justyny, opis mogiły Jana i Cecylii w interpretacji głosowej uczniów: Rufina Gauzy z klasy 1Ts, Adama Jaśkiewicza z klasy 3Ts, Martyny Kozak z klasy 3Tep, Amelii Kowalczuk z klasy 1Tep, Kirila Kruchynina z klasy 3Tn, Michała Praczyka z klasy 1Tep, Bruna Skrzypczaka z klasy 3Tmom, Kariny Stupieńko z klasy 3Tn, Nikodema Stupieńki z klasy 2Tiw, Dominika Szymańskiego z klasy 3Ts, Gracjana Trzaka z klasy 3Tmom, Michała Wieczerzaka z klasy 3Tmom. Pani Dyrektor Elżbieta Moskal przeczytała opis dworu w Korczynie, a Pani Dyrektor Joanna Grębosz – Cichocka poetycki opis nadniemeńskiej przyrody.
Spotkanie przygotowały nauczycielki języka polskiego oraz Pani Małgorzata Furmann ze szkolnej biblioteki. Zachęcamy do samodzielnej lektury "Nad Niemnem" i z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę Narodowego Czytania.