Wielka parada załóg w Rouen

Jedną z tradycyjnych imprez wszystkich zlotów żaglowców jest parada załóg. Nie inaczej jest w Rouen na Armadzie, gdzie załoga Daru Młodzieży, w tym uczniowie ZCEMiP klas 3Tn i 3Tmom wzięli udział w przemarszu ulicami miasta wraz z załogami pozostałych statków. Obserwowało nas po drodze bardzo wielu mieszkańców Rouen a także gości przyjeżdżających z zewnątrz. Szacuje się, że podczas 10 dni trwania l’Armada, w Rouen gości ok. 4 mln mieszkańców i gości z pozostałych regionów Francji i zagranicy. Egzotycznym akcentem naszej parady był udział roztańczonej załogi statku BIMA SUCI z Indonezji, która poza pięknymi mundurami prezentowała część artystyczną związaną z tradycjami i kulturą tego kraju. Bliższą nam kulturowo załogą byli Meksykanie którzy również prezentowali ludowe tańce swojego kraju. Parada zakończyła się wspólnym Crew Party, podczas którego przy poczęstunku mogliśmy nawiązać bliższe znajomości z żeglarzami ze wszystkich statków oraz uczestniczyć we wspólnych tańcach i występach artystycznych.

Więcej zdjęć na fb.