2013.06.04-XIII Biesiada Marynistyczna

To już XIII Biesiada Marynistyczna, a  I która odbyła się w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie. Biesiada szczególna, bo głównie poświęcona najważniejszemu wydarzeniu naszego miasta – zbliżającemu się zlotowi żaglowców The Tall Ships Races 2013.

Na początek licznie zgromadzonych gości i młodzież szkolną przywitała pani dyrektor Elżbieta Moskal. Na Jej ręce, przyjaciel naszych programowych imprez, znany i lubiany – kapitan ż.w. Wiktor Czapp wręczył unikalny, pamiątkowy medal wybity z okazji 30 lecia służby statku „Dar Pomorza” jako statku – muzeum. Przy tej okazji przybliżył gościom fragment laudacji związanej z pamiątkowym medalem.

Następnie pięknym marynarskim tańcem przywitały nas urocze maluchy z Przedszkola Publicznego nr 65 „Zatoczka”. Kolejną atrakcją biesiady była prezentacja przygotowana przez Piotra Owczarskiego – znanego kajakarza, żeglarza i publicystę – pracownika Centrum Żeglarskiego, który opowiedział i pokazał na zdjęciach niesamowitą wyprawę kajakową, którą poprowadził wokół wyspy Wolin.

Główną atrakcją tegorocznej Biesiady była konferencja z udziałem pracowników Centrum Żeglarskiego; pani dyrektor Magdaleny Piaseckiej-Górny, i kapitanów jachtów biorących udział w TTSR 2013 oraz przedstawiciela Urzędu Miasta zajmującego się przygotowaniem Szczecina do wielkiego finału regat – pana Jerzego Raduchy. Uczniowie zadawali wiele pytań o organizację rejsów, przygotowania jachtów ale przede wszystkim o samą organizację tej wielkiej imprezy oraz towarzyszące imprezy artystyczne.

Pamiętny finał regat w Szczecinie w 2007 roku można nazwać wstępem do tego, co będzie działo się już za niecałe 2 miesiące.