Chrzest Morski i Dzień Sportu klas pierwszych w ZCEMiP

W piątek 2 czerwca, w piękny słoneczny dzień w naszej szkole odbył się Chrzest Morski i Dzień Sportu. W tym roku szkolnym do rywalizacji przystąpiły wszystkie klasy pierwsze.
W I części imprezy obrządku chrztu morskiego dostąpili uczniowie 8 klas: 1Tn, 1Tmo, 1Tme, 1Tiw, 1Tep, 1Ts, 1Ti i 1Tmm wraz z wychowawcami. Uroczystość naszą zaszczycili szanowni goście Neptun wraz z Prozerpiną. Wszyscy uczestnicy wzorcowo przeszli przygotowane przez Neptuna konkurencje tj. - składanie żagli na czas, rzut rzutką do koła, bieg z nagielbankiem, bieg w workach, klasowy rysunek kotwicy. Otrzymali od Neptuna zdolność do żeglugi i obowiązek czcić honor ucznia ZCEMiP i nieść pomoc bliźniemu w każdej potrzebie i po wszelkie czasy. Klasy otrzymały od Neptuna słodki poczęstunek.
W II części odbyły się zmagania sportowe w przeciąganiu liny, w piłce nożnej, „trójkach” w koszykówce i w podciąganiu na drążku. Po zaciętej rywalizacji i wielkich emocjach:
- w przeciąganiu liny wygrała klasa 1Tme,
- w piłce nożnej klasa 1Ts,
- w „trójkach” w koszykówce klasa 1Tiw,
- w podciąganiu na drążku uczeń z klasy 1Tme Maciej Wrzesiński.
Po podliczeniu punktów z obu części w ogólnej klasyfikacji wyniki są następujące:
- I miejsce klasa 1Tme,
- II miejsce klasa 1Tiw,
- III miejsce ex aequo klasa 1Ti, 1Tep i 1Ts.
Tym samym 1Tme wych. pani Jolanta Halicka została klasą najbardziej usportowioną i otrzyma przechodni puchar za rok szk. 2022/2023.
Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i rywalizację fair play!
Organizatorzy:
SKEM, SU i nauczyciele wychowania fizycznego