2013.05.24-NOC w ZCEMiP za nami

Dobiegła do końca promocja naszej szkoły. Ostatnia impreza pod hasłem Noc w ZCEMiP odbyła się 24 maja 2013 r. w ramach tzw. dni otwartych szkoły. Naszą placówkę odwiedziło w tym dniu ponad 80 osób. Byli to zarówno gimnazjaliści, jaki uczniowie szkół podstawowych. Dla naszych gości przygotowaliśmy dużo ciekawych imprez jak i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Od godziny 17:30 w auli szkolnej można było posłuchać piosenki żeglarskiej i szantowej w wykonaniu naszego szkolnego zespołu, a uczniowie klas morskich pod czujnym okiem swoich nauczycieli uczyli gimnazjalistów wiązania węzłów żeglarskichi odkrywali tajniki kodu flagowego. Klasa wojskowa zorganizowała dla swoich młodszych kolegów pokaz musztry wojskowej i sztuk walki oraz grę terenową Poznaj szkołę inaczej. Pod opieką nauczycieli i uczniów klas politechnicznych każdy z uczestników imprezy mógł  zaprogramować robota Lego Mindstorm czy zbudować swój własny układ elektroniczny, poznając w ten sposób zawód mechatronika. Niewątpliwą atrakcją tego wieczoru był pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu ratowników medycznych, pokaz morskiej akcji ratowniczej, ergometry wioślarskie gdzie każdy mógł wypróbować swoich sił czy Klub płetwonurka, w którym wystawiony był specjalistyczny sprzęt służący do nurkowania. Od godziny 19:30 odbywały się tematyczne konkursy przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Uczniowie klas morskich zorganizowali: Konkurs wiązania węzłów żeglarskich – klasa 3 AM, klasa 1 CM konkurs: Kod flagowy - sprawdź czy potrafisz?, konkurs: Składanie tratwy ratunkowej na czas. Natomiast klasy politechniczne zaoferowały konkursy o odmiennej tematyce. Gimnazjaliści mogli sprawdzić swoje umiejętności w konkursie Młody elektronik, prowadzonym przez uczniów klasy 2 Tme, czy  Zdalne sterowanie robotem Lego za pomocą telefonu komórkowego przygotowanym przez klasę 1 Tme. Największą atrakcją dla naszych najmłodszych gości ze szkoły podstawowej był Konkurs gier komputerowych nadzorowany przez klasę 2 Ti. Ponieważ impreza trwała do godziny 22:00 nie zapomnieliśmy o głodnych i zmęczonych. Od godziny 18:00 można było posilić się wojskową grochówką. Dla miłośników gier komputerowych przygotowaliśmy Studio gier komputerowych, a dla lubiących kino projekcję filmów. Każdy z naszych gości przy użyciu obrabiarki CMC mógł na pamiątkę wygrawerować sobie na breloczku swoje imię. Mamy nadzieje, że każdy odwiedzający w tym dniu naszą szkołę znalazł dla siebie coś atrakcyjnego. Zapraszamy ponownie.