2013.04.25-Pożegnanie absolwentów szkół wieczorowych

Dnia 25 kwietnia 2013 r. odbyła się w szkolnej auli uroczystość pożegnania absolwentów Liceum Ogólnokształcącego
dla Dorosłych nr 2 i I Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Po przemówieniu dyrektor ZCEMiP Pani Elżbiety Moskal, która podkreśliła ogromny trud słuchaczy włożony w ukończenie szkoły, gdyż większość z nich łączyła obowiązki rodzinne i zawodowe z nauką, nastąpiło wręczenie nagród tym spośród nich, którzy wysokimi wynikami w nauce, zaangażowaniem w życie klasy i szkoły oraz wysoką frekwencję na zajęciach, co w przypadku słuchaczy szkół wieczorowych jest nie lada osiągnięciem, decyzją rady pedagogicznej zasłużyli na wyróżnienie.

A oto słuchacze nagrodzeni za wysokie wyniki w nauce:

1. Magdalena Olszewska- średnia ocen 4,5;
  2. Anna Aslanyan –  średnia ocen 4,4;
  3. Dariusz Andrzejewski – średnia ocen 4,2;
  4. Michał Błaszczyk - średnia ocen 4,1;
  5. Piotr Piwowarski .

Za frekwencję wyróżniono:

1. Monikę Ulachę,
  2. Dorotę Zbierską,
  3. Krzysztofa Jabłońskiego,
  4. Damiana Furmanka,
  5. Natalię Malawko.

Za pracę  na rzecz społeczności szkolnej nagrody otrzymali :

1. Paulina Panasiuk,
  2. Grzegorz Gryko ,
  3. Joanna Karakulska,
  4. Monika Bogdanowicz,
  5. Ewelina  Fabisiak,
  6. Maciej Stolarski,
  7. Patrycja Rajfur,
  8. Ewelina Szymczyk,
  9. Katarzyna Bandalewicz,
  10. Mateusz Gryzło,
  11. Michał Błaszczyk.

Następnie opiekunki klasy Panie Barbara Bielińska (3Log) i Urszula Hajdukiewicz (2LOZ) pożegnały swoich uczniów, wspominając spędzone razem chwile i podkreślając osiągnięty przez nich sukces, który w równej mierze cieszy nauczycieli. Wręczenie świadectw ukończenia szkoły było najbardziej wyczekiwanym momentem uroczystości. Z rąk Pani dyrektor Elżbiety Moskal i opiekunek klasy słuchacze otrzymali urzędowe potwierdzenie osiągniętego przez nich sukcesu.Po części oficjalnej nastąpił czas na program artystyczny przygotowany przez uczniów szkół młodzieżowych. Scenkę z życia szkoły w humorystyczny sposób ukazującą przebieg egzaminu maturalnego , który w niedługim czasie wielu ze słuchaczy  będzie zdawało, przygotowali uczniowie klas pierwszych Technikum Morskiego i Politechnicznego przygotowywani przez Panią Marzenę Rodziewicz, a Paulina Mikuła, uczennica klasy 1Tiw o profilu wojskowym, przygotowana przez Panią Marię Bojarską  przedstawiła ciekawą interpretację piosenki zespołu Bajm pt. „Rzeka marzeń”.

Po zakończeniu spotkania w auli słuchacze wraz z dyrekcją szkoły i nauczycielami udali się przed budynek szkoły, gdzie zgodnie z tradycja zasadzili pamiątkowe drzewko, które będzie upamiętniało czas ich pobytu w szkole, po czym wszyscy przeszli do pokoju nauczycielskiego, gdzie raczyli się tortem ufundowanym przez Radę Słuchaczy. Napis na torcie: „ Sukces jest wynikiem właściwej decyzji” przypominał, że ten właśnie dzień jest ukoronowaniem mądrej decyzji, którą słuchacze podjęli, rozpoczynając naukę.Po spotkaniu w klasach z opiekunkami słuchacze w radosnych nastrojach, ale i z wielką niecierpliwością oczekiwali na kolejne spotkanie, które miało się odbyć już w sobotni wieczór. Przywracając tradycję organizacji balu absolwenta, słuchacze spotkali się w restauracji POD ANIOŁEM. Szampańska zabawa, na którą zaprosili dyrekcję szkoły i nauczycieli, trwała do białego rana. W jej trakcie słuchacze przygotowali konkurs dla nauczycieli, chcąc sprawdzić ich pamięci znajomość tajników osobowości słuchaczy -  z tego zadania nauczyciele wywiązali się znakomicie.Słuchacze szkół wieczorowych udowodnili, że należą do kategorii ludzi, którzy nie obserwują, ale powodują zdarzenia i na pewno wiele mądrych decyzji i zdarzeń w swoim życiu uruchomią, o czym przekonani są ich nauczyciele, którzy trzymają za nich kciuki na egzaminach maturalnych.