DB Port w Szczecin w ZCEMiP

16 stycznia 2020r. gościliśmy w naszej szkole firmę DB PORT SZCZECIN. Było to pierwsze spotkanie z klasami logistycznymi i eksploatacji portów i terminali, które zostały objęte patronatem tejże grupy.

DB Port Szczecin jest bramą na Bałtyk i świat dla krajów Europy Środkowej, znakomicie zlokalizowaną na głównej trasie transportowej ze Skandynawii na południe Europy. Jako nowy członek rodziny DB, DB Port Szczecin wykorzystuje swoje znakomite położenie geograficzne jeszcze bardziej efektywnie i konsekwentnie.
W porcie obsługiwane są wszystkie typy ładunków, włączając w to kontenery oraz drobnicę zjednostkowaną, tj. papier i celulozę, granity, wyroby stalowe, sztuki ciężkie i ponadgabarytowe itd. Firma wykonuje operacje przeładunkowe swoim sprzętem, do którego należą: suwnice samojezdne dźwigi, układarki oraz inny sprzęt.
Czekamy na kolejne spotkania:)

Edyta Antkowiak-Szadkowska