Wyniki analizy wniosków do Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego 2019

W dniu 18 października 2019r.  odbyło się spotkanie kapituły powołanej zarządzeniem dyrektora ZCEMiP nr  11/2019 do  rozpatrzenia wniosków uczniów ZCEMiP do Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego .

Do kapituły wpłynęły  następujące projekty autorstwa uczniów klasy 3Tmo oraz Samorządu Uczniowskiego ZCEMiP:

1.  Projekt „Szkolny Turniej Gier Komputerowych
  2. Projekt mobilnego „Mini – baru”  .
  3. Projekt „Szkolny kącik odpoczynku”
  4. Projekt „PRZYSTANEK RELAKS”
  5. Projekt „WODA DLA KAŻDEGO”
  6. Projekt „STACJA KULTURA”
  7. Projekt „MAŁE KINO”

Po rozpatrzeniu wszystkich propozycji stwierdzono że:

1. Projekt „Szkolny Turniej Gier Komputerowych” przedstawiony zostanie społeczności szkolnej jako propozycja projektu wewnętrznego szkoły.
  2. Projekt mobilnego „Mini – baru” odrzucono jako niemożliwy do zrealizowania ze względów bezpieczeństwa.
  3. Projekt „Szkolny kącik odpoczynku” wejdzie w skład projektu samorządowego ZCEMiP „Przystanek Relaks” jako niemal intencjonalnie identyczny.

Do głosowania w dniu 28 października wybrano następujące wnioski:

1. Projekt „PRZYSTANEK RELAKS” – miejsca odpoczynku i spotkań uczniów na świeżym powietrzu  /częściowo już zrealizowany/
  2. Projekt „WODA DLA KAŻDEGO” – miejsca, w których uczniowie będą mogli skorzystać z filtrowanej wody pitnej.
  3. Projekt „STACJA KULTURA” – kąciki na korytarzach szkolnych z fotelami i stolikami dla uczniów, z regałami na książki i oferty kulturalne miasta.
  4. Projekt „MAŁE KINO” – mała szkolna sala projekcyjna służąca spotkaniom z filmem lub małym spotkaniom kulturalnym.

Głosowanie odbędzie się 28 października br. - poniedziałek i będzie przeprowadzone na zasadach ustalonych przez Samorząd Uczniowski.

Za promocję projektów w dniach 21-25 października, odpowiedzialny jest Samorząd Uczniowski.