Finał II Akcji Misyjnej – „Okulary dla Afryki”

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przy współpracy z dr. hab. n. med. prof. PUM Jerzym Sieńko i Zachodniopomorskim Kuratorem Oświaty zorganizowały II Akcję Misyjną zatytułowaną „Okulary dla Afryki”.

Uczniowie, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice uczniów ZCEMiP włączyli się do tej akcji. Zebrano 53 sztuki okularów. W dniu 26 kwietnia przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Aleksander Kulbacki i organizatorzy akcji w ZCEMiP pani Katarzyna Michoń i pan Dawid Przybyła przekazali zebrane okulary do Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej przy ul. Papieża Pawła VI nr 4 w Szczecinie. Okulary trafią do szpitala w miejscowości Wamba w centralnej Kenii.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za udział w akcji i wsparcie Kościoła misyjnego.

K. Michoń, D. Przybyła