2012.11.01 - Kwesta na Cmentarzu Centralnym

Z inicjatywy Szczecińskiego Klubu  Kapitanów Żeglugi Wielkiej co roku 1 listopada na Cmentarzu Centralnym kwestują kapitanowie, studenci Akademii Morskiej i wszyscy ci, którym morskie sprawy nie są obce. Nie mogło  więc zabraknąć naszych uczniów, którzy już piąty raz włączyli się do tej akcji pod egidą pana Sławomira Giecewicza. Celem zbiórki jest pozyskanie środków na rzecz ofiar wypadków i katastrof morskich oraz ich rodzin. Oprócz tego zbierane są pieniądze na konserwację pomnika "Tym, którzy nie powrócili z morza". Przypomnijmy, że w tym miejscu odbywają się najważniejsze morskie uroczystości, np. rozpoczęcie roku akademickiego w Akademii Morskiej. Jesteśmy dumni, że nasi wychowankowie zebrali w tym roku ponad cztery tysiące złotych.