DNI KULTURY I JĘZYKA POLSKIEGO W ZCEMIP

21 lutego będziemy obchodzić  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.   Święto zostało ustanowione przez UNESCO i upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów  zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według UNESCO, niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem              w ciągu 2-3 pokoleń. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego  ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Społeczność szkolna ZCEMiP włącza się w tę szczytną ideę, organizując Dni Kultury i Języka Polskiego. Od 18 lutego w szkole odbedą się konkursy, serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału!

• 23 stycznia – Wesołe dyktando dla nauczycieli.
  • 18 – 22 lutego – Konkurs ortograficzny dla uczniów klas pierwszych i drugich
  • 22 lutego, godz. 09: 35 (sala nr 17) - Konkurs frazeologiczny dla uczniów klas pierwszych.
  • 21 lutego, godz. 13:40 (czytelnia) Konkurs czytelniczy Bohaterowie ... nie tylko lektur szkolnych dla uczniów klas trzecich  i czwartych.
  • 18 – 22 lutego - I etap szkolnego konkursu Czytam, interpretuję, dowodzę...  dla uczniów klas trzecich.
  • 28 lutego, godz. 11:30 (aula) II etap szkolnego konkursu Czytam, interpretuję, dowodzę... dla uczniów klas trzecich.