1tn i SKEM na obchodach 100-lecia Ligi Morskiej i Rzecznej

Uczniowie z klasy 1Tn i SKEM w dniu 18 grudnia wzięli udział w obchodach 100-lecia Ligi Morskiej i Rzecznej w 100-leciu Odzyskania Niepodległości Polski.

Uczestniczyli w uroczystym otwarciu Skweru Odry z 12 tablicami poświęconymi Flisowi Odrzańskiemu, Lidze Morskiej i Rzecznej oraz Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu. Bogato ilustrowane tablice autorstwa red. Krystyny Pohl przedstawiają historię Flisu Odrzańskiego, pokazują Ulanów - stolicę polskiego flisactwa, mówią o ludziach, którzy od ponad dwóch dekad organizują tę największą w Polsce wodną ekspedycję. Na Skwerze Odry znajdą się również herby pięciu nadodrzańskich województw oraz fragmenty tratwy flisackiej.