Sesja popularnonaukowa „100 lat polskiej nauki i myśli technicznej”

Obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości skłaniają do refleksji oraz pochylenia się nad dokonaniami Polaków w czasie ostatnich stu lat.

22 listopada 2018, w godzinach 13.00 – 15.00 w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej organizowana jest sesja popularnonaukowa, w czasie której społeczność szkolna pozna wybrane osiągnięcia szeroko rozumianej polskiej nauki w okresie 100 lat od uzyskania przez Polskę niepodległości.

Głównymi prelegentami sesji będą Pan Profesor Jan Lubiński, światowej klasy specjalista w dziedzinie badań genetycznych nowotworów oraz Pan Profesor Piotr Masojć, ekspert w zakresie genetyki i hodowli roślin. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele władz Miasta Szczecin, reprezentanci firm współpracujących ze szkołą oraz młodzież.

Organizatorzy wydarzenia liczą, że udział młodzieży w sesji poszerzy jej horyzonty, zainteresuje wieloma aspektami nauki i techniki oraz będzie zalążkiem kolejnych pokoleń wybitnych polskich profesorów i inżynierów.