Odwiedziło nas

05188793

Your IP: 34.207.78.157
Dziś jest: 2019-06-17Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością dla Kształcenia Morskiego

FaceBookTwitter


Strona główna

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

W sobotę 29.09.2018 r. reprezentacja uczniów naszej szkoły pod opieką pani Dyrektor Beaty Zalewskiej i na czele z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego ZCEMiP, Dominikiem Lewickim, wzięła udział w tradycyjnej uroczystej INAUGURACJI ROKU AKADEMICKIEGO 2018/2019 Akademii Morskiej w Szczecinie.

U stóp Wałów Chrobrego odbyła się defilada Kompanii Honorowej AM oraz setek pięknie umundurowanych młodych ludzi – studentów tej prestiżowej szczecińskiej uczelni. Wśród nich znalazła się duża grupa tegorocznych absolwentów ZCEMiP w Szczecinie. Uroczystość uświetniła obecność przedstawicieli rządu, władz miasta i innych szczecińskich szkół wyższych. Były przemówienia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Marka Gróbarczyka, Prezydenta Miasta - Piotra Krzystka oraz Rektora Akademii Morskiej – dr hab. kpt. ż. w. Wojciecha Ślączki, profesora AM. Studenci pierwszego roku uroczyście ślubowali na sztandar Akademii Morskiej. W ten wyjątkowy dla Akademii i całego Szczecina dzień studentom towarzyszyła Orkiestra Marynarki Wojennej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża a także Chór Akademicki i licznie zebrana publiczność – rodziny studentów i mieszkańcy miasta.

Reprezentacja Uczniów naszej szkoły została, jak zawsze, przyjęta w progach Akademii Morskiej bardzo ciepło, miło i serdecznie.

Pod okiem Przewodniczącego Samorządu Szkolnego ZCEMiP, Dominika Lewickiego, młodsi Koledzy zwiedzili uczelnię, oglądali symulatory, mogli je też wypróbować. Wizyta była również okazją do spotkania z Absolwentami ZCEMiP, dziś już studentami pierwszego roku, którzy podzielili się swoimi wrażeniami i planami na swoją zawodową przyszłość, po ukończeniu wspaniałej szczecińskiej szkoły technicznej – Akademii Morskiej.

Wszystkim studentom gratulujemy wyboru szkoły i życzymy pasji naukowej, wszechstronnego rozwoju, wzorowych wyników i radości z życia studenckiego.

- Technikum Morskie i Politechnicznej -

- Branżowa Szkoła I stopnia -

- LO dla Dorosłych - Szkoła Policealna dla Dorosłych -

KONTAKT: 71-699 Szczecin, ul. Hoża 6, tel. 91-44-20-933 fax.: 91-44-20-516 e-mail: sekretariat@zce.szczecin.pl