Odwiedziło nas

04153677

Your IP: 54.227.76.180
Dziś jest: 2019-01-23

Projekt unijne w ZCEMiP:Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością dla Kształcenia Morskiego

FaceBookTwitter


Strona główna

Nie porządzisz mną mój smartfonie

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów, rodziców i nauczycieli ZCEMiP do wzięcia udziału w eksperymencie „24 godziny bez dostępu do mediów cyfrowych”, który rozpocznie się w 20 marca o godz. 8.00, a zakończy 21 marca, także o godz. 8.00.

Celem eksperymentu jest próba innego niż dotychczas  spojrzenia na nowe media i technologie cyfrowe w codziennym życiu oraz sprawdzenie siebie (Chcę zobaczyć, czy dam radę?”), jak i doświadczenie nieznanego (Chcę zobaczyć, jak to jest?”).

Uczestnicy mają za zadanie przez dobę normalnie funkcjonować w swojej domowej i szkolnej rzeczywistości bez dostępu do mediów cyfrowych, tj. telewizora, komputera, dostępu do internetu, smartfona i telefonu. Można słuchać radia, ale tylko w sposób tradycyjny - przez radioodbiornik. Poza tym uczestnicy eksperymentu proszeni są o przygotowanie na piśmie odpowiedzi na następujące pytania: co robili, co czuli  i co myśleli podczas udziału w eksperymencie. Podpisane imieniem i nazwiskiem kartki z odpowiedziami należy przekazać pedagogom w dniu 21 marca. Najciekawsze wypowiedzi uczniów, rodziców i nauczycieli lub ich fragmenty zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły (oczywiście anonimowo) i nagrodzone.

Zachęćcie rodziców i rodzeństwo do bycia przez dobę offline. Życzymy powodzenia i czekamy na Wasze wypowiedzi.

Pedagodzy ZCEMiP

- Technikum Morskie i Politechnicznej -

- Branżowa Szkoła I stopnia -

- LO dla Dorosłych - Szkoła Policealna dla Dorosłych -

KONTAKT: 71-699 Szczecin, ul. Hoża 6, tel. 91-44-20-933 fax.: 91-44-20-516 e-mail: sekretariat@zce.szczecin.pl