Your IP: 54.224.99.70
Dziś jest: 2018-04-25

Nie porządzisz mną mój smartfonie

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów, rodziców i nauczycieli ZCEMiP do wzięcia udziału w eksperymencie „24 godziny bez dostępu do mediów cyfrowych”, który rozpocznie się w 20 marca o godz. 8.00, a zakończy 21 marca, także o godz. 8.00.

Celem eksperymentu jest próba innego niż dotychczas  spojrzenia na nowe media i technologie cyfrowe w codziennym życiu oraz sprawdzenie siebie (Chcę zobaczyć, czy dam radę?”), jak i doświadczenie nieznanego (Chcę zobaczyć, jak to jest?”).

Uczestnicy mają za zadanie przez dobę normalnie funkcjonować w swojej domowej i szkolnej rzeczywistości bez dostępu do mediów cyfrowych, tj. telewizora, komputera, dostępu do internetu, smartfona i telefonu. Można słuchać radia, ale tylko w sposób tradycyjny - przez radioodbiornik. Poza tym uczestnicy eksperymentu proszeni są o przygotowanie na piśmie odpowiedzi na następujące pytania: co robili, co czuli  i co myśleli podczas udziału w eksperymencie. Podpisane imieniem i nazwiskiem kartki z odpowiedziami należy przekazać pedagogom w dniu 21 marca. Najciekawsze wypowiedzi uczniów, rodziców i nauczycieli lub ich fragmenty zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły (oczywiście anonimowo) i nagrodzone.

Zachęćcie rodziców i rodzeństwo do bycia przez dobę offline. Życzymy powodzenia i czekamy na Wasze wypowiedzi.

Pedagodzy ZCEMiP