Your IP: 3.80.85.76
Dziś jest: 2018-12-13

XVIII „Biesiada Marynistyczna 2018”

„Nasz Kapitan” taki tytuł nosiła już XVIII „Biesiada Marynistyczna 2018”, która odbyła się 22 lutego 2018 r. w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej. Biesiadę przygotowali i przeprowadzili uczniowie i opiekunowie Szkolnego Koła Edukacji Morskiej. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście w tym bohater, któremu poświęcona była biesiada Kapitan ż. w. Wiktor Czapp oraz liczna grupa uczniów. Kapitan, absolwent pierwszego rocznika PSM, wieloletni zasłużony marynarz, oficer i kapitan we flocie PŻM, obecnie niestrudzony emeryt wspierający swoją wiedzą i doświadczeniem naszą szkołę oraz Szczeciński Program Edukacji Wodnej i Żeglarskiej.

Kapitański benefis rozpoczął morski taniec i śpiew maluchów z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 65 „Zatoczka”. Ze specjalnym programem artystycznym na cześć kapitana wystąpiła grupa uczniów ZCEMiP, która w imieniu społeczności szkolnej wręczyła dla Kapitana Wiktora Czappa specjalny certyfikat i statuetkę „Honorowego Przyjaciela Szkoły” - za wieloletnią i owocną współpracę oraz rozwijanie u młodzieży miłości do morza.

Morski i rodzinny życiorys kapitana przybliżyła nam znana przewodniczka i popularyzatorka morskiego Szczecina Pani Ludmiła Kopycińska oraz Pan Wiesław Seidler, pomysłodawca i wieloletni emerytowany koordynator programu. Wzruszony kapitan podziękował wszystkim, zachęcając młodzież do konsekwencji w zdobywaniu wspaniałego zawodu marynarza i człowieka morza, w przyszłości też kapitana żeglugi wielkiej lub starszego mechanika okrętowego.

SKEM - D. Śliwińska, D. Masłowski, J. Halicka

Link do zdjęć: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1988137108064978&id=1580335402178486

- Technikum Morskie i Politechnicznej -

- Branżowa Szkoła I stopnia -