KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY…

W czwartek, 14 grudnia 2017 roku członkowie Szkolnego Koła Edukacji Morskiej Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej wzięli udział w Sesji Morskiej "Nasze Rejsy 2017" organizowanej przez Pałac Młodzieży. W spotkaniu uczestniczyła, młodzież ze szkolnych Kół Edukacji Wodnej i Żeglarskiej, opiekunowie SKEM, kapitanowie żeglugi morskiej. Tematem przewodnim była 100 rocznica żaglowca STS „Kapitan Borchardt” Podczas sesji przedstawiono sylwetkę żaglowca STS „Kapitan Borchardt”. Warto wspomnieć, że szkuner STS „Kapitan Borchardt” ma najkrótszy z polskich żaglowców staż pod polską banderą, ale równocześnie jest najstarszym pozostającym w eksploatacji (starszy od niego „Dar Pomorza” od 1982 r. jest statkiem-muzeum), a od 5 sierpnia 2017 r. pływa pod banderą Szczecina. Następnie przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego “Regaty The Tall Ships Races 2017” oraz „Żeglarski Szczecin”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Przez przedstawiciela Wydziału Oświaty Grzegorza Janowskiego oraz Jolantę Gałęzowską zostały wręczone nagrody w kategoriach: Szkoły Podstawowe, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne oraz dla opiekunów SKEM. Miło nam oznajmić, iż członkowie naszego koła również zostali nagrodzeni za swoje prace: Michał Marciniak z klasy 2Tmo oraz Aleksandra Twardowska z klasy 3Tn. Gratulujemy!!! Na koniec Sesji Morskiej 2017 wszyscy zostali zaproszeni do podziwiania galerii zdjęć konkursowych oraz wymiany wrażeń w panelu dyskusyjnym przy słodkim poczęstunku.

Opiekunowie SKEM