Warsztaty w ramach programu ”Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”

Klasy 1Tiw, 2aTiw i 2bTiw uczestniczyły trzygodzinnych  warsztaty  w ramach  programu „”Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”, które poprowadziła emisariusz Bezpiecznego Internetu Anna Wyrwał.

Dzięki zajęciom poznaliśmy konsekwencje nieodpowiedzialnych działań w sieci, sposoby reagowania na skutki niebezpiecznych zachowań, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z mediów społecznościowych i chronić swoją prywatność w sieci oraz rozpoznawać zagrożenia.

W trakcie zajęć okazało się, że  zdecydowana większość uczestników zajęć nie przeczytała regulaminu Facebooka, choć zaakceptowała go, żeby założyć konto. Nie korzystamy z ustawień prywatności, a przecież mamy wybór, co i komu chcemy pokazać.