"Polegaj jak na Zawiszy" - 2G bierze udział w grze terenowej

Gra odbyła się na terenie Lasu Arkońskiego. Uczniowie musieli rozwiązać 8 różnych zadań związanych z historią Polskiego Państwa Podziemnego i Szarych Szeregów, a także przypominających ćwiczenia sprawnościowe w szkoleniu Zawiszaków, najmłodszych żołnierzy Armii Krajowej. Gracze sprawdzili się w orientowaniu planu Szczecina z lat czterdziestych, zapoznali się z fotografiami z powstania warszawskiego, zmierzyli się z kilkoma zaszyfrowanymi informacjami, przećwiczyli swoją pamięć, sprawność, wytrzymałość, działanie w grupie. Zadanie związane z pierwszą pomocą wraz krótkim szkoleniem, które nasi reprezentanci zaliczyli „na szóstkę” przeprowadzili z harcerze z Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (HOPR) z ZHR. Gra zakończyła się ogniskiem, podczas którego uczniowie mogli wysłuchać wojennej opowieści uczestnika powstania warszawskiego pana Zbigniewa Piaseckiego, ps. Czekolada.