2012.11.09 - Obchody 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Dnia 9 listopada 2012 roku uczniowie szkół młodzieżowych ZCEMiP obchodzili 94. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W celu upamiętnienia ważnego dla wszystkich Polaków wydarzenia nauczyciele historii (A. Szeszko, G. Suliga- Kwoka, T. Szlachetka, M. Krukowski) przygotowali gazetki informujące o wydarzeniach z listopada 1918 roku, przeprowadzili konkurs wiedzy o Polsce, którego laureatów poznamy niebawem.

Wszyscy uczniowie i nauczyciele przyłączyli się do inicjatywy Bronisława Komorowskiego, prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, polegającej na przygotowaniu biało – czerwonych kotylionów, które stały się znakiem naszej obywatelskiej wspólnoty.

11 listopada 2012 roku nauczyciele i uczniowie wzięli udział w uroczystej mszy za Ojczyznę, która odbyła się w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie.