Konkurs „Tag für Tag”

Nasza szkoła bierze już po raz drugi udział w cyklicznym konkursie „Tag für Tag”, organizowanym przez Szkołę Języków Obcych GLOSSA z siedzibą w Krakowie. Celem konkursu jest zaangażowanie uczniów szkół ponadpodstawowych - gimnazjów i liceów z całej Polski w prowadzenie codziennych notatek - pamiętnika w języku niemieckim i tym samym zachęcenie ich do używania tego języka na co dzień, także poza murami szkoły. Konkurs ma charakter ogólnopolski i mogą w nim uczestniczyć uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych niezależnie od poziomu znajomości języka. Prace powinny zawierać od 7200 do 9000 znaków (licząc ze spacjami). Etap finałowy konkursu: od 2017-04-01 do 2017-05-15. Prace zakwalifikowane do finału konkursu zostaną ocenione w ciągu 45 dni przez specjalnie powołane jury składające się z nauczycieli języka niemieckiego SJO GLOSSA oraz zaproszonych przedstawicieli sponsorów i patronów medialnych. Nagrody są cenne: pierwsza to dwutygodniowy intensywny kurs języka niemieckiego za granicą, druga i trzecia: zestaw książek i/lub materiałów audio-video i/lub programów komputerowych do nauki języka niemieckiego .