Dzień Niepodległości w ZCEMiP.

Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.
Józef Piłsudski

Dzień Niepodległości w ZCEMiP.

98 lat temu Polska po 123 latach niewoli stała się samodzielnym państwem, dlatego właśnie 11 listopada to symboliczna data dla wszystkich Polaków - Święto Niepodległości. Uczniowie naszej szkoły również włączają się w narodowe świętowanie.
Już 04 listopada ruszy III Bieg Przełajowy z Okazji Święta Niepodległości o Nagrodę Dyrektora ZCEMiP. W tym samym dniu uczniowie klas pierwszych gimnazjum i technikum sprawdzą swoją wiedzę w Konkursie wiedzy o Polsce.
10 listopada udekorowani kotylionami w barwach narodowych spotkamy się w szkolnej auli na uroczystej akademii. Uczniowie zaprezentują swoje zdolności wokalne, śpiewając legionowe piosenki. Zapoznany się również z sylwetką Marszałka Józefa Piłsudskiego, którego możemy śmiało nazwać twórcą niepodległego państwa polskiego. Do refleksji skłoni na pewno recytacja utworu Leopolda Staffa Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą…
Włącz się we wspólne świętowanie Niepodległości naszego kraju! Zapraszamy uczniów wszystkich klas zgodnie z osobnym harmonogramem uroczystości.