Sukces gimnazjalistów w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego

7 kwietnia 2016r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka  niemieckiego, organizowanym przez „Wiedzę i Edukację”. Reprezentowali nas   : Oliwier Roczyński, Michał Telicki, Kaj Włoszczyński, Jakub Radzik, Dominik Lis, Jakub Banaś, Wiktor Miłoński, Jakub Kokiel.Wszyscy są  1G Gimnazjum Sportowego nr 1 . Zajęcia z języka  niemieckiego są prowadzone przez p. Artura Dobielskiego i p. Jolantę Mikołajczak, która przygotowywała uczniów do konkursu. Zmagania były trudne, gdyż w konkursie wystąpiło 1824 uczestników z całej Polski. Oliwier Roczyński zajął  9. miejsce i otrzymał wyróżnienie. Pozostali uczniowie także godnie reprezentowali nasza szkołę i zajęli wysokie lokaty, dzięki czemu nasza szkoła uplasowała się na 1. miejscu w województwie zachodniopomorskim oraz na 6. miejscu w  zestawieniu ogólnopolskim na 276szkół /przy podziale na przedmioty/.

Serdecznie gratulujemy Oliwierowi i pozostałym uczestnikom!!!