I miejsce dla ZCEMiP w Konkursie na Najlepsze Stanowisko Targowe

W uroczystości otwarcia wzięli udział uczniowie z klasy 2Tiw. Co prawda z braku miejsca nie mogli zaprezentować swojego układu musztry paradnej, ale pięknie się prezentowali będąc "żywą reklamą" klas wojskowych.

Tegoroczne targi przybrały inną niż do tej pory formułę.Oprócz części typowo wystawienniczej, w „gabinecie ekspertów” można było uzyskać poradę dotyczącą wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Z młodzieżą rozmawiali pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych. „Doświadcz siebie” to warsztaty, prowadzone przez pracowników Centrum Psychologiczno-Pedagogicznego, dzięki którym uczniowie uzyskiwali odpowiedzi na pytania: jaki jestem i dlaczego? oraz jak to wykorzystać w wyborach dalszej ścieżki edukacyjnej.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty, które prowadzili pracownicy Technoparku Pomerania. Warsztaty pod nazwą "Zawodowe selfie" zachęcały młodzież do rozwoju zawodowego w branży ITC. W sali pn. „Zawodowcy”, swoją ofertę prezentowało 12 szkół zawodowych. Sala ta cieszyła się największym zainteresowaniem, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość dla szkół zawodowych i pracodawców od kilku lat wskazujących na konieczność wsparcia szkół zawodowych i promocji szkolnictwa zawodowego.

Na stanowisku Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznych gimnazjaliści mogli spotkać dodatkowo przedstawiciela pracodawców Pana Krzystofa Ozygałę – właściciela firmy PARTNER-SHIP, aktywnie współpracującej z ZCEMiP. Stanowisko ZCEMiP odwiedził także Prezes Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego z którym nasza szkoła ma podpisane porozumienie o współpracy - Pan Andrzej Podlasiński. Kilkunastu uczniów naszej szkoły promowało szkołę wśród uczniów gimnazjum, którzy licznie odwiedzili stanowiska szkół.

Nowością w tym roku był Konkurs na Najlepsze Stanowisko Targowe w dwóch kategoriach: Szkoły Zawodowe i Szkoły Ogólnokształcące. Z satysfakcją informujemy, że w kategorii Szkoły Zawodowe zajęliśmy I miejsce i odebraliśmy statuetkę wykonaną w naszych warsztatach szkolnych. Dziękujemy uczniom i pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do zwycięstwa.