19 listopada Światowy Dzień Rzucania Palenia

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu obchodzimy  w każdy trzeci czwartek listopada.

W związku z tak poważnym problemem jakim jest nikotynizm, także wśród młodzieży, w naszej szkole odbędzie się akcja informacyjna. Na tablicach informacyjnych znajdziecie wiadomości o wpływie palenia tytoniu na organizm człowieka i sposobach zerwania z nałogiem. W holu szkolnym przygotujemy stoisko zmateriałami informacyjnymi: ulotkami, plakatami,  testami uzależnienia od nikotyny i testami  motywacji do rzucenia palenia oraz broszurami. Biblioteka szkolna zaprezentuje wydawnictwa związane
z  profilaktyką palenia tytoniu.

Palenie tytoniu wywołuje nie tylko skutki zdrowotne, ale także  ekonomiczne i społeczne. O tym jak szkodliwe jest palenie tytoniu dla palących, a także dla ich otoczenia, nie trzeba nikogo przekonywać. Nikotynizm jest jedną z najpoważniejszych chorób współczesnego świata.  Około 90% chorych na raka płuc to palacze. Choroby odtytoniowe obejmują 15 nowotworów oraz kilkadziesiąt chorób układu krążenia, oddechowego i innych narządów, np. udar mózgu, zawał serca, wrzody żołądka.

Nasza szkoła bierze udział w programie profilaktyki przeciwnowotworowej „Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”.

Za organizację ww. imprezy odpowiada klasa 1Tm. Wsparcia w organizacji imprezy udzieliły nam  pani pedagog Katarzyna Michoń i pani Anna Brzezin – Bujnowska.

Rzuć palenie już dziś!!!

Telefoniczna poradnia pomocy palącym 801 108 108