2015.10.28 Wieczór z książką

Kto czyta książki, żyje podwójnie, słowa Umberto Eco  to  motyw przewodni miłego spotkania, które odbyło się w szkolnej czytelni
  28 października.  Wieczór z książką  to impreza, której celem było rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród młodzieży. Uczniowie przedstawili fragmenty swoich ulubionych książek.  Nataliai Wiktoria z klasy 1Tn odczytały  powieść Charlie, której autorem jest S. Chbosky. Przedstawiciele klasy 2Tl, Karolina i Jakub, zaprezentowali  opowiadanie S. Kinga Wszystko jest względne oraz fragment powieściA. Bestera Człowiek do przeróbki. Maciek z klasy 3Tm zachęcał do przeczytania powieści z czasów II wojny światowej  Kompania braci autorstwa S. E. Ambrose’a. Wzruszeń dostarczyli uczniowie klas wojskowych, wcielając się w bohaterów Romea i Julii W. Szekspira. Uczestnicy spotkania mogli także obejrzeć fragment adaptacji tego dzieła w reżyserii Baza Luhrmanna. Wieczór z książką ujawnił preferencje czytelnicze uczniów TMiP, którzy polecali głównie literaturę sensacyjną i przygodową.

Okazało się, że czytanie może być przyjemne, nie tylko wzbogaca wewnętrznie, ale także wzmacnia relacje międzyludzkie, gdyż najlepszym tematem do rozmowy,  jest  właśnie rozmowa o książce… Uczniowie już zapowiedzieli swój udział w kolejnym spotkaniu z książką.