Żegnamy absolwentów Technikum Morskiego i Politechnicznego

Czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które się otworzyły. Słowa Helen Adams Keller stanowiły motto uroczystego pożegnania 122 absolwentów Technikum Morskiego i Politechnicznego, którzy kształcili się w zawodach: technik nawigator, technik informatyk, technik mechanik, technik mechatronik i technik mechanik okrętowy.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością goście: kapitan Żeglugi Wielkiej Witold Czapp, Pan Paweł Krauze –  z Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Szczecinie, kapitan Krzysztof Pleskacz z Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Szczecinie oraz rodzice. W imieniu młodszych kolegów czwartoklasistów pożegnali prowadzący uroczystość Daria Czajkowska z klasy 3Tiw i Jakub Jancelewicz z klasy 1Tl.

Wybitni absolwenci zostali uhonorowani wpisem do Złotej Księgi Absolwentów ZCEMiP. W tym roku na ten zaszczyt zapracowali trzej absolwenci:

• Mariusz Linka z klasy 4Ti,
  • Adam Jakubowski z klasy 4Tn
  • Miłosz Kochański z klasy 4Tn.

Wychowawcy uczniów Pani Teresa Bindas i Pan Paweł Lipski przedstawili ich osiągnięcia, wygłaszając laudacje. Pani Dyrektor Elżbieta Moskal wręczyła nagrody książkowe i dyplomy również pozostałym absolwentom, którzy wyróżnili się bardzo dobrymi i dobrymi wynikami w nauce, wzorowym zachowaniem, udziałem w konkursach lub działalnością na rzecz społeczności szkolnej.

Ukończenie szkoły wiąże się z podsumowaniem najważniejszych chwil spędzonych  w jej murach. W imieniu absolwentów głos zabrał Mariusz Linka, który podkreślił,że uczniów wszystkich klas ZCEMiP łączą najbardziej wspólne uczucia  i doświadczenia. Nasi absolwenci mogli jeszcze raz przeżyć ważne chwile uwiecznionena zdjęciach, oglądając prezentację Cztery lata razem…, a akcentem muzycznym uroczystości była piosenka Bo jak nie my, to kto? w wykonaniu Agaty Borucińskiej.

Zgodnie z  tradycją szkoły absolwenci zasadzili swoje drzewo w Alei Absolwenta.

Życzymy naszym kolegom spełnienia marzeń, wielu sukcesów w życiu prywatnym  i zawodowym oraz powodzenia na egzaminach maturalnych i zawodowych!