Jasełka w ZCEMiP

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia… W naszej szkole, jak co roku, cała społeczność uczniowska wraz z Wychowawcami i Nauczycielami przygotowała tradycyjne spotkania wigilijne i konkursy świąteczne. Pracownie i korytarze pięknie udekorowano kolorowymi ozdobami, pojawiły się wizerunki Mikołajów a ostatniego dnia przed świętami zapachniało choinką, piernikami i cynamonem. Ten miły czas umiliła też wszystkim szkolna grupa teatralna „VITA-MINA”, która przygotowała tradycyjne jasełka.

Przed przedstawieniem odbył się koncert kolęd oraz wręczono nagrody zwycięzcom świątecznych konkursów plastycznych i sportowych. Serdecznie gratulujemy! .

W tym roku spektakl jasełkowy nosił tytuł: „Co się zdarzyło na Stajennej 5?”.

Na scenie podziwialiśmy ponownie młodych i zdolnych aktorów, którzy swoje role odegrali jak zwykle brawurowo, zyskując ogromną sympatię widzów. Kreacje: Matki Boskiej (w tej roli niezrównana Patrycja Kalbarczyk), Józefa (pięknie granego przez Daniela Lewandowskiego) czy pani Bogackiej (w wykonaniu bardzo utalentowanej Joanny Aleksandrowicz) ujęły za serce całą widownię. Humor i refleksję nad naszym codziennym postępowaniem zapewniły postacie: Damulki ( tu wspaniała Klaudia Marcinkowska), dwóch Straganiar – rewelacyjnie zagranych przez Andżelikę Kołodziej i Kamilę Bartosik, Kobiety ze wsi ( rola energicznej Jowity Wawrowskiej) i Bogackiego, czyli Alexa Łuszcza.

Wielki aplauz widowni wzbudziły Diabły. Urzekły wszystkich profesjonalizm i fantazja Alicji Tarnowskiej i Krzysztofa Szymańskiego  i Arona, który jest nowym członkiem zespołu.

Lucyfer, fantastycznie wykreowany przez Dawida Stanka, to rola, którą koniecznie trzeba zobaczyć! Zebranych zachwycili Kibice Pogoni Szczecin, grani przez uczniów klasy I TN: Daniela Hałgasa, Mateusza Olchawskiego i Łukasza Maćkowiaka. Towarzyszyły im urocze   i mające na nich zbawienny wpływ Aniołki z tej samej klasy: Agata Kasprzak, Klaudia Kołodyńska, Wiktoria Krzemińska, Eliza Machała, Dominika Michalak, Aleksandra Piątkowska i Kornelia Sokołowska. Pośrednikiem pomiędzy światem dobra i zła był Służący- Podsłuchiwacz w wykonaniu zaangażowanego wielce Radosława Wajera. Całość programu prowadził urzekający elegancją Jakub Jancelewicz.

Scenariusz napisała i sztukę wyreżyserowała pani Violetta Tarnowska. Bogatą scenografię oraz kostiumy przygotowano pod kierownictwem pań: Doroty Śliwińskiej i Jolanty Halickiej.

Publiczność owacyjnie przyjęła tegoroczne Jasełka. Takie brawa są znakiem, że grupa „VITA-MINA” powinna już myśleć o kolejnym spektaklu.  ..:: GALERIA ::..