2013.12.18- Szkolne Eliminacje Konkursu Ojczyzny Polszczyzny

11 i 18 grudnia nasi gimnazjaliści z klasy 3G po raz kolejny wzięli udział w I etapie Konkursu Ojczyzny Polszczyzny.
10 uczniów, przygotowanych przez panią Joannę Curyl,  napisało test składający się z zadań zamkniętych i otwartych.
Podczas  części  ustnej chłopcy wygłosili przed swoimi kolegami z klasy opowiadanie na wylosowany temat.
Problematyka Konkursu jest ściśle związana z ważnymi wydarzeniami w kulturze i sztuce. W tym roku motywem
 przewodnim były codzienne przedmioty i ich rola w życiu człowieka. Należy podkreślić, iż wszystkie zadania zostały
opracowane przez grono wybitnych specjalistów, z profesorem Janem Miodkiem na czele.
 Konkurs ma  zasięg ogólnopolski i jest wspierany przez ważne instytucje, m. in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej,
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiu.
Oto zwycięzcy szkolnego etapu Konkursu Ojczyzny Polszczyzny:
I miejsce - Patryk Mejza
II miejsce - Mateusz Bochnak
III miejsce - Patryk Gawiński
Gratulujemy i trzymamy kciuki przed zmaganiami II etapu!