2013.11.12 Wizyty w Książnicy Pomorskiej

Zgodnie z wieloletnią tradycją  naszej szkoły klasy maturalne uczestniczą w lekcjach organizowanych przez pracowników Książnicy Pomorskiej  na temat  sposobu sporządzania bibliografii załącznikowej do prezentacji maturalnej z języka polskiego. Uczniowie poznają różne agendy Książnicy Pomorskiej, np. sala Gałczyńskiego, Herberta, zwiedzają wystawy, uczą się korzystania z katalogu komputerowego oraz zakładają karty czytelnicze. Dużym zainteresowaniem cieszy się czytelnia młodzieżowa z wyodrębnionym kącikiem maturzysty.Pracownicy czytelni pomorzoznawczej chętnie prowadzą  zajęcia  dla naszej młodzieży oraz oprowadzają po obiekcie. Rok rocznie wyjścia organizują panie bibliotekarki: Anna Brzezin- Bujnowska i Małgorzata Furmann oraz wychowawcy klas maturalnych.

W ciekawych zajęciach w Książnicy Pomorskiej brały udział klasy  4 Tm, 4 Ti, 4 Tme  oraz 4 AT mo i 4T ATmech .

20 listopada wychodzi klasa 4CTn,  5 grudnia 4 BTn.