2013.11.08 Obchody Święta Niepodległości w ZCEMiP

Od godz. 8.00 w auli szkoły, przez dwie godziny lekcyjne odbywały się prelekcje i pokazy
szczecińskiej Grupy Rekonstrukcyjnej Stowarzyszenie Zachód 1944, która przybyła na zaproszenie Pana Dariusza Woźniaka. Uczniowie mogli zobaczyć umundurowanie, broń oraz posłuchać ciekawych informacji na temat sposobów walk prowadzonych w czasach II wojny światowej.

O godz. 10.30 rozpoczęła się oficjalna uroczystość z udziałem sztandaru, na którą została zaproszona dyrekcja szkoły, nauczyciele i wszyscy uczniowie klas pierwszych ZCEMiP. Uczniowie klasy 1Tiw oraz 2Tiw pod kierunkiem Pani Alicji Zalewskiej- Kubiak i Pani Barbary Bielińskiej przygotowali ciekawą lekcję historii. Zgromadzeni goście mieli możliwość wysłuchania ważnych informacji dotyczących odzyskania niepodległości, przeplatanych recytacją wierszy, pieśniami patriotycznymi, filmami historycznymi i pokazem multimedialnym. Zespół muzyczny pod kierunkiem Pani Teresy Bindas odśpiewał a capella hymn Polski. Na koniec uroczystości uczniowie mogli  wysłuchać prelekcji i prezentacji Stowarzyszenia Strzelec oraz uczestniczyć w pokazie sprzętu  i ćwiczeń wojskowych. Obsługę techniczną zapewnili uczniowie kl. 3Ti: Mariusz Linka i Mateusz Chmielewski.

Rangę i powagę święta podkreślały wpięte nauczycielom i uczniom biało-czerwone kotyliony przygotowane pod kierunkiem Pana Tadeusz Szlachetki przez uczniów klas: 3a ZSZ, 1Tm, 1Tl, 1Time i 4CTn. W tym dniu cała szkoła była udekorowana okolicznościowymi pracami plastycznymi na temat Narodowego Święta Niepodległości przygotowanymi
 przez młodzież, a w holu stanęła odświętna, okolicznościowa tablica.