2013.10.14 Ślubowanie klas pierwszych

Jedną z tradycji naszej szkoły jest  uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.
Przysięgę na sztandar szkoły złożyli uczniowie:
-Gimnazjum Sportowego nr 1,
-Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2,
-Technikum Morskiego i Politechnicznego.
Było ich aż 267!
 Nowym elementem było uroczyste wręczenie pagonów uczniom klas wojskowych przez Panią Dyrektor Elżbietę Moskal
oraz przedstawicieli 12 batalionu dowodzenia Ułanów Podolskich: mjr Przemysława Kurzawiaka oraz st.chor. sztab.
Grzegorza Chrzanowskiego.
Swoją obecnością uroczystość uświetnili:zaproszeni goście,  rodzice, nauczyciele oraz delegacje młodzieży z pozostałych klas.
W rolę konferansjerów wcielili się  uczniowie klas starszych: Daria Czajkowska z klasy 2Tiw oraz Kamil Czaja z klasy 3DTl.
Uroczystość przygotowały nauczycielki Joanna Curyl i Edyta Jaroszewska - Oślizło
oraz wychowawca klasy 2Tiw Dariusz Woźniak.
Pani Dyrektor Elżbieta Moskal życzyła pierwszakom wytrwałości w przemierzaniu trudnej drogi prowadzącej do ukończenia
szkoły, zdobycia wiedzy i wymarzonego zawodu. Nie zapomnieliśmy oczywiście o naszych nauczycielach, którzy tego dnia obchodzą swoje święto!
Daria i Kamil przypomnieli, iż właśnie 14 października minęła 240. rocznica powołania KEN obchodzona jako
Dzień Edukacji Narodowej. Kwiatom wręczonym Pani Dyrektor towarzyszyły szczere życzenia pogody ducha,  spokoju
oraz  satysfakcji z wykonywanej pracy. Po części oficjalnej mogliśmy zapoznać się z różnorodnymi talentami naszych kolegów.
Gimnazjaliści zaprezentowali swoje umiejętności piłkarskie, natomiast uczniowie klasy 2Tiw pokaz musztry paradnej.
Muzycznym akcentem uroczystości był energetyczny występ zespołu SMAK, wzruszające wykonanie piosenki "Mury"
autorstwa Jacka Kaczmarskiego. Na zakończenie uroczystości Krzysztof Szymański, uczeń klasy pierwszej technikum,
zaśpiewał tradycyjną szantę żeglarską.

Witamy pierwszaków w gronie pełnoprawnych uczniów Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej !!!

Fotogaleria dostępna ..:: TUTAJ ::..

Autorem zdjęć jest Pan Michał Łaszkiewicz.