Strona główna

Chrzest Morski i Dzień Sportu Klas Pierwszych w ZCEMiP - 2024

W środę 5 czerwca w piękny bezdeszczowy dzień w naszej szkole, odbył się Chrzest Morski i Dzień Sportu. W tym roku szkolnym do rywalizacji przystąpiło 9 klas pierwszych: 1Tn, 1Tmo, 1Tmea, 1Tmeb, 1Tiw, 1Tmep, 1Tep, 1Ts, 1Ti.

W pierwszej części imprezy uczniowie dostąpili obrządku Chrztu Morskiego. Uroczystość naszą zaszczycił Szanowny gość Neptun, który przygotował dla uczestników konkurencje sprawnościowe, które wszyscy przeszli wzorowo.

Gospodarze w imieniu klas dostąpili obrządku chrztu, otrzymali od Władcy Mórz i Oceanów „Certyfikat” zdolności do żeglugi po szkole, obowiązek czcić honor ucznia ZCEMiP i nieść pomoc bliźniemu w każdej potrzebie i po wszelkie czasy. Wszyscy poddani otrzymali od Neptuna słodkości (w razie choroby morskiej).

W drugiej części odbyły się sportowe zmagania w wyścigach na wesoło, w przeciąganiu liny, w grze „trójek” w koszykówce i indywidualnej konkurencji w podciąganiu na drążku, które pokazały szybkość, sprawność, zwinność i siłę naszych uczniów. Po zaciętej rywalizacji i wielkich emocjach:

- w przeciąganiu liny wygrała klasa 1Tmep,
- w „trójkach” w koszykówce wygrała klasa 1Tmo,
- w podciąganiu na drążku zwyciężył uczeń z klasy 1Tmo Nikita Kosman.

Uczniowie wszystkich klas biorących udział w imprezach tego dnia otrzymali nagrody i słodki poczęstunek za co dziękujemy Stowarzyszeniu Rady Rodziców przy ZCEMiP.

Po podliczeniu punktów z obu części w ogólnej klasyfikacji wyniki są następujące:

- I miejsce klasa 1Tep,
- II miejsce klasa 1Tmea,
- III miejsce ex aequo klasa 1Tmep, 1Tiw.

Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i rywalizację Fair Play!

Organizatorzy :

Nauczyciele Wychowania Fizycznego
Szkolne Koło Edukacji Morskiej,
Samorząd Uczniowski

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na fb:
- część 1,
- część 2. 

- Technikum Morskie i Politechnicznej -

- Branżowa Szkoła I stopnia -

- LO dla Dorosłych - Szkoła Policealna dla Dorosłych -

KONTAKT: 71-699 Szczecin, ul. Hoża 6, tel. 91-44-20-933 fax.: 91-44-20-516 e-mail: sekretariat@zce.szczecin.pl