Zajęcia klasy 4Tn w laboratoriach Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej

Dnia 22.02.2024r. klasa 4 Tn brała udział w zajęciach na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Prowadziła je Pani dr. inż. Monika Kowalewska, która pracuje naukowo na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej tej uczelni.
Wykonaliśmy wiele różnych eksperymentów chemicznych z aminokwasami, cukrami i białkami. Dowiedzieliśmy się, jak bardzo ciekawa jest chemia, poznaliśmy też dawną metodę zdobienia szklanych bombek.
Następnie wybraliśmy się na Wydział Techniki Morskiej i Transportu. Tam poznaliśmy sposoby przechowywania towaru i całą logistykę z tym związaną. Na symulatorach stworzyliśmy własny magazyn, a następnie zasiedliśmy za kierownicą wózka widłowego.
Ze zdziwieniem stwierdziliśmy, że jest to zadanie dość skomplikowane.
Dzisiejsza wizyta na ZUT bardzo nam się podobała, wiele się tam nauczyliśmy. Nie możemy się już doczekać kolejnego zaproszenia na inne ciekawe zajęcia.